Kategorie

Informacja

Gadżety firmowe - gotowe produkty i indywidualna produkcja
   0Komentarzy

W zakresie gadżetów firmowych można wyróżnić dwie podstawowe grupy: gotowe produkty z nadrukiem, artykuły indywidualne produkowane.

Gotowe produkty, które po oznakowaniu spełniają rolę funkcjonalnego gadżetu i powierzchni reklamowej, wymagają kreatywnego adaptowania ich do nowych okoliczności. Ten sam produkt przy odpowiednim haśle lub kontekście zyskuje całkiem nowe znaczenie. Miarkę można wykorzystać w przypadku promocji firmy krawieckiej i producenta farmaceutyków ułatwiających schudnięcie. W obu przypadkach ten sam produkt będzie obierany inaczej.

Gadżety firmowe, które produkowane są specjalnie na potrzeby konkretnych działań marketingowych spełniają nieco inną funkcję. Przykładowo Neobus POLSKA Sp. z o.o. zdecydował się na wyprodukowanie magnesu na lodówkę w kształcie własnego autobusu w celu zaprezentowania charakterystycznych cech pojazdów tego przewoźnika.

Dlatego podczas planowania zakupu gadżetów firmowych warto zwrócić uwagę, które z nich będą najskuteczniejsze w konkretnej sytuacji: gotowe produkty czy produkowane indywidualnie.

Zespół AIDA Online

Komentarze

Log in or register to post comments