Kategorie

Informacja

Ekskluzywne prezenty a motywacja w pracy
   0Komentarzy

Mówiąc o gadżetach reklamowych na ogół myślimy o reklamie lub promocji sprzedaży, ale artykuły promocyjne to również ekskluzywne prezenty, które mogą posłużyć jako motywacja materialna w zarządzaniu zasobami ludzkimi*. Tę problematykę można rozpatrywać na różne sposoby.

Po pierwsze, ekskluzywne prezenty mogą być wykorzystywane jako nagroda dla pracowników za odpowiednie wykonywanie obowiązków lub okolicznościowy upominek w celu podkreślenia relacji między firmą lub jej reprezentantami (np. zarządem) a pracownikiem. Budowanie więzi nieraz w dużych strukturach jest utrudnione, dlatego okazje takie, jak urodziny mogą zbliżać.

Po drugie, ekskluzywne prezenty dla Klientów pokazują pracownikowi, że firma wspiera go w budowaniu relacji biznesowych. Tym samym, osoby, zatrudnione na stanowiskach wymagających komunikacji z klientami, mogą mieć większe przekonanie, że ich działania zakończą się powodzeniem.

Dlatego warto spojrzeć na gadżety reklamowe nieco szerzej, ponieważ dają one szerokie pole manewru. Dzięki nim można wspierać pracowników oraz promować własną firmę.

 

Gabriela Długosz dla Zespołu AIDA Online

* Piotr Wachowiak, Profesjonalny menedżer - umiejętność pełnienia ról kierowniczych, Warszawa 2001, s. 135-139.

Komentarze

Log in or register to post comments