Kategorie

Informacja

Światowy Dzień Walki z Rakiem
   0Komentarzy

Zbliża się Światowy Dzień Walki z Rakiem, dlatego przypominamy, jak ważne jest wsparcie dla osób chorych onkologicznie i ich rodzin. Każdy z nas może pomóc inaczej: włączając się w różne akcje, wspierając fundacje lub uśmiechem i pozytywnym słowem w przypadku, gdy zna osobę cierpiącą na tę chorobę. Niekiedy wystarczy być, jak w przypadku wielu wolontariuszy zaangażowanych w pomaganie osobom chorym na raka.

Fundacja RAK-OFF informuje na swojej stronie internetowej o zakresie podejmowanych działań, w zależności od sytuacji danego pacjenta. Opiekując się dziećmi, dorosłymi i ich rodzinami, podejmuje wiele działań na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka. Niekiedy bywa to pomoc prawna, pomoc finansowa, innym razem wsparcie psychologiczne. Każda pomoc się liczy, dlatego jak wiele innych fundacji, RAK-OFF również poszukuje osób chętnych do pracy w wolontariacie.

Fundacjom można pomagać na różne sposoby. Najbardziej popularny jest 1% podatku przekazywany na różne cele. Między innymi Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu pozyskuje środki finansowe również w ten sposób. Pieniądze przekazywane są na organizowanie wszechstronnej pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi. Fundacja nie tylko finansuje drogie leczenie i wspiera finansowo szpitale, ale organizuje także wypoczynek rehabilitacyjno-leczniczy oraz wakacje. Ponadto w ramach swoich działań wspiera psychologicznie małych chorych i ich rodziny.

Fundacji tego typu jest o wiele więcej. Część z nich posiada status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu można je znaleźć w Wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do 1% w 2015r., który można pobrać ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

4 lutego warto pochylić się nad problemem osób chorych na raka i ich rodzin. Może znają Państwo fundacje lub osoby, które potrzebują pomocy?

 

Zespół AIDA Online

Komentarze

Log in or register to post comments